Amoniakinis vanduo - amonia

Amoniakas (Amoniakinis vanduo) 25%, l

Amoniakas (amoniakinis vanduo). NH3 – dujinis azoto ir vandenilio junginys. Tai bespalvės, nuodingos, aštraus kvapo dujos, kurios gerai tirpsta vandenyje (1 litre vandens ištirpsta 700 litrų NH3 dujų) Gerai tirpsta vandenyje (89,9 g/100 ml 0 °C temperatūroje), susidaro amoniakinis vanduo (silpnas šarmas, nes amoniakui reaguojant su vandeniu, susidaro hidroksido jonai). 

Smulkiau

Nauja prekė

8,00 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

 
Apie prekę

Amoniakas (amoniakinis vanduo). NH– dujinis azoto ir vandenilio junginys. Tai bespalvės, nuodingos, aštraus kvapo dujos, kurios gerai tirpsta vandenyje (1 litre vandens ištirpsta 700 litrų NH3 dujų) Gerai tirpsta vandenyje (89,9 g/100 ml 0 °C temperatūroje), susidaro amoniakinis vanduo (silpnas šarmas, nes amoniakui reaguojant su vandeniu, susidaro hidroksido jonai). Šio proceso metu nedidelė amoniako molekulių dalis reaguoja su vandeniu. Susidaro amonio ir hidroksido jonai. Amonio jonai susidaro taip pat kaip ir hidroksido jonai. Esant normaliai temperatūrai ir atmosferos slėgiui, amoniakas yra dujinė medžiaga. Dujinis amoniakas yra aštraus kvapo, sprogios, degios ir toksiškos dujos.

Žemės ūkyje amoniakiniu vandeniu (3 %)  yra apdirbami galvijams šeriami šiaudai, kad padidinti jų maistinę vertę. Vandeninis amoniako tirpalas gali būti naudojamas kaip azotinės trąšos. Daržininkystėje naudojant kaip trąšą, laistant rekomenduojamos koncentracijos 10ml/10L vandens (skiedžiant 25% tirpalą), purškiant per lapus rekomenduojamos koncentracijos 20ml/10L vandens (skiedžiant 25% tirpalą). Sodininkystėje gali būti naudojamas kaip priemonė prieš kenkėjus. Rekomenduojamos koncentracijos 50-100ml/10L vandens (skiedžiant 25% tirpalą). Amoniakas taip pat gali būti naudojamas kaip priešgrybelinis medvilnės defoliantas, priešgrybinis agentas tam tikruose vaisiuose ir kaip konservantas didelės drėgmės kukurūzams laikyti.

Buityje grynas arba kaip daugelio buitinių valymo priemonių ingredientas, amoniakas gali būti naudojamas daugybei namų apyvokos paviršių valymui - nuo kubilų, kriauklių ir tualetų iki vonios kambario ir virtuvės stalviršių bei plytelių. Amoniakas taip pat veiksmingas naikinant namų ūkių gyvūninės ar augalinės kilmės riebalų nešvarumus ar dėmes, pavyzdžiui, kepimo riebalų ir vyno dėmes. Kadangi amoniakas greitai išgaruoja, jis dažniausiai naudojamas stiklo valymo tirpaluose, kad būtų išvengta ruožų ant stiklo susidarymo.

Pramonėje vandeninis amoniakas naudojamas alkilaminų gamybai. Naftos pramonėje amoniakas naudojamas neutralizuojant žalios naftos rūgščias sudedamąsias dalis ir apsaugant įrangą nuo korozijos.Kasybos pramonėje amoniaką naudoja metalams, tokiems kaip varis, nikelis ir molibdenas, iš jų rūdų išgauti. Amoniakas naudojamas kamino išmetamųjų teršalų kontrolės sistemose, neutralizuoti sieros oksidus, deginant sieros turinčius degalus, kaip NOx kontrolės metodą tiek katalizuojant, tiek nekatalizuojant ir didinant elektrostatinių nusodintuvų veiksmingumą kietųjų dalelių kontrolei. Amoniakas yra plačiai naudojamas pramoninėse šaldymo sistemose. Odos pramonė amoniaką naudoja kaip kietėjančią medžiagą, kaip šlifavimo ir pelėsio prevencinę priemonę rauginimo tirpaluose ir kaip apsauginį odos ir kailių saugojimo agentą. Chemijos pramonėje amoniakas plačiai naudojamas azoto rūgšties, dažiklių gamybai. Farmacijoje amoniakas naudojamas sulfatinių preparatų, vitaminų ir kosmetikos gamybai. Amoniakas taip pat naudojamas sintetinių tekstilės pluoštų (nailonas, viskozė (dirbtinis šilkas), akrilas) bei tam tikrų plastikų (fenoliai, poliuretanai) gamybai.

Vandens valymas. Amoniakas naudojamas chloraminui, kuris naudojamas kaip dezinfekavimo priemonė. Chloraminas yra labiau tinkamas chlorinimo būdas, nes jo gebėjimas ilgiau išlikti aktyvus nejudančiose vandens vamzdžiuose, mažinant vandenyje sukeliamą infekciją.

Maisto gamyboje amoniakas gali būti naudojamas kaip kildinančioji medžiaga kepimo milteliuose E527. Taip pat naudojamas kaip rūgštingumą reguliuojanti medžiaga, amoniako hidroksido pavidalu, kitaip dar žinomas kaip maisto priedas E527. Naudojamas gėrimų pramonėje kaip azoto šaltinis, reikalingas mielėms ir mikroorganizmams.

Baldų gamybos pramonėje amoniakinis vanduo naudojamas medienos, kuri turi stanino rūgšties, apdirbimui – tamsinimui.

Juvelyrinių gaminių pramonėje amoniakas gali būti naudojamas juvelyriniams gaminiams iš platinos, aukso ar sidabro valymui.

Laboratorijoje amoniakas naudojamas tradicinėje kokybinėje neorganinėje analizėje kaip kompleksinius junginius sudaranti medžiaga ar kaip bazė.

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out