VANDENILIO PEROKSIDAS ~50%, L.

VANDENILIO PEROKSIDAS ~50%, L.

Nauja prekė

5,00 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

 
Apie prekę

Vandenilio peroksidas yra stiprus oksidatorius, t.y. deguonies šaltinis, todėl turi platų pritaikomumą. Tai bespalvis, skaidrus skystis, šiek tiek klampesnis už vandendenį. Junginio formulė H2O2, virimo temperatūra 150,2°C. Kaitinant vandenilio peroksidą be specialios įrangos, jis skyla anksčiau, nei spėja užvirti.

Plovimo-valymo pramonėje vanenilio peroksidas naudojamas kaip įvairių paviršių dezinfekantas, tiek naudojant skystam pavidale, tiek ir kaip garus patalpų dezinfekcijai. Vandenilio peroksidas pasižymi plataus spektro veikimu prieš virusus, bakterijas, grybelius, pelėsius ir bakterijų sporas. Labai efektyvus pries gram-teigiamas bakterijas, bei maziau prieš gram-neigiamas bakterijas, nes jose esantys katalazės ir peroksidazės fermentai padidina atsparumą vandenilio peroksidui. Siekiant sporicidinio efekto reikalingas ilgesnis kontaktas, bei didesnės koncentracijos tirpalai (10-30%).

Vandenilio peroksidas laikomas saugiu dezinfekantu yra naudojamas kaip alternatyva choro turinčioms priemonėms, bei balikliams, nes jam skilus susidaro vanduo ir deguonis, kuris neturi ilgalaikio neigiamo poveikio aplinkoje.

Skalbyklose naudojamas, kaip bechloris audinių baliklis, kurio naudojama koncentracija yra apie 15%, todėl šie neblukina audinių spalvos, išlieka maloni spalva ir kvapas. Namų sąlygomis audinių skalbimas ir balinimas vykdomas skalaujant drabužius ar baltą patalynę ar rankšluosčius vandenyje su stikline vandenilio peroksido. Taip daiktai su laiku nepageltonuos. Vandenilio peroksidas taip pat pašalina įsisenėjusias dėmes. Suvilgant dėmę vandenilio peroksidu, paliekama minutei, kruopščiai pavaloma šepečiu ir išskalaujama šaltu vandeniu.

Stiklinių paviršių valyme naudojamas 1-5% tirpalas, užpurkškiant vandenilio peroksido ant veidrodžio ar stiklo, kiek palaukiama ir tada valoma.

Valant šaldytuvą su 0,5-1% vandenilio peroksido tirpalu lengvai pašalinamas blogas kvapas.

Kubilų, baseinų dezinfekcijai naudojama 1L 35% vandenilio peroksido tirpalo 1m3 vandens ir paliekama stovėti na mažiau kaip parai. Tuo metu skildamas vandenilio peroksidas naikina mikrobus, dumblius, nemalonų kvapą.

Veterinarijoje vandenilio peroksidas naudojamas paviršių, pieno šaldytuvų, melžimo įrangos dezinfenkcijai. Paviršių denzinfencijai naudojamas 1-5% tirpalas, sistemų dezinfekcijai 0,25-2% tirpalas esant cirkuliaciniam plovimui.

Medicinoje naudojamas 6-10% koncentracijos tirpalas įrankių, instrumentų, paviršių dezinfekcijai. 1,5-3% koncentracijos vandenilio peroksido tirpalas išorinei dezinfekcijai. Šiai dienai manoma, kad žaizdų dezinfekcija vandenilio peroksidu lėtina gijimą, nes suardo naujai susidarančias ląsteles. Žaizdų dezinfekcijai gali būti naudojamas tik labai mažos koncentracijos vandenilio peroksidas. Esant odos kontaktui su didesnės koncentracijos vandenilio peroksido tirpalu oda pabala, dėl susidarančių deguonies burbuliukų kapiliaruose.

Alternatyviojoje medicinoje vandenilio peroksidą naudoja įvairių ligų gydymui, bet kai kuriais atvejais tokie gydymo būdai gali būti mirtini. Vandenilio peroksido naudojamas gydymui yra diskutuotinas: nors organizmo imuninė sistema pati pagamina vandenilio peroksidą, bet nedideliais kiekias. Jį gamina fagocitai, kurie vandenilio peroksidą naudoja patogenų naikinimui. Vandenilio peroksidas toksiskas tiek patogenui tiek ir ląstelei, todėl yra laikomas specialaus baltymo fagosomos. Laisvasis vandenilio peroksidas paveikia visas ląsteles su kuriomis susiduria, bei padidina laisvojo deguonies, bei laisvųjų radikalų kiekį organizme, bet nepadidina deguonies kiekio reikalingo kvėpavimo procesams kiekio.

Kosmetikoje vandenilio peroksidą (1,5-12%) maišant su amonio hidroksidu gaunami plaukų šviesintojai ar plaukių balikliai, kitaip dar vadinami „peroksidinis blondniniškumas“. Vandenilio peroksidas taip pat naudojamas dantų balinime, todėl sutinkamas daugelyje balinančių dantų pastų. Sumaišius vandenilio peroksidą su natrio chloridu ir natrio karbonatu gaunama namudinė dantų past su balinančiu efektu.

Medžiotojų naudojamas 10% tirpalas trofėjinių laimikių kaulų balinimui. Priklausomai nuo kaulų struktūros gali būti skirtingas balinimo efektas.

Metalo apdirbimo pramonėje naudojamas fliusų litavime, bei elektronikos plokščių nuėsdinime. Taip pat vandenilio peroksidas naudojamas kaip oksiduojantis agentas tauriųjų metalų išgavimo procese.

Raketose, kaip kuras vandenilio peroksidas kaip stiprus deguonies šaltinis turintis didelį ir greitą plėtimasi, naudojamas raketų kurui mikroraketų varikliuose. Raketuose kaip pagrindinis kuras naudojamas 70-98% grynumo vandenilio peroksidas. Kad pagreitinti vandenilio peroksido skilimą naudojami katalizatoriai: geležies chloridas, hidrazinas, platina, sidabras, molibdenas, paladis ir k.t. Žemesnės koncentracijos vandenilio peroksidas naudojamas kaip sudėtinė raketinio kuro dalis. Dažniausiai maišomas su žibalu, benzinu, tam kad išgauti momentinį impulsą raketos starto metu.

Cheminiuose projektuose ar bandymuose nanaudojamas garų gavimui ar gausioms putoms išgauti ("Dramblio dantų pasta").

Šviečiančiose lazdelėse nanaudojamas, kaip oksidatorius, bei energijos šaltinis. Šviečiančiose lazdelėse yra du skyriai. Viename iš jų yra vandenilio peroksido. Perlaužus skiriančią pertvarą reagentai maišosi ir reaguoja. Vandenilio peroksidas reaguoja su medžiaga (di-esteriu, pvz. Fenil oksalato esteris), esančia kitame skyriuje. Reakcijos metu susidaro tokia medžiaga, kuri tuoj pat skyla ir išskiria energiją, o ši sužadina dažų molekules ir jos pradeda skleisti šviesą.

Augalinkystėje  nanaudojamas silpnas vandenilio peroksido tirpalas, kuriuo laistomi augalai. Patekus tirpalui and dirvožemio skyla peroksidas, taip atnešdamas didelį kiekį deguonies šaknims, taip pagerina augalų šaknyno vystymasi, bei padeda gydyti nuo šaknų puvinio, bei kitų ligų.

Žuvininkystėje  nanaudojamas kaip degonies šaltinis mažoms žuvims. Akvariumistų tarpe naudojamas silpnas vandenilio peroksido tirpalas ne tik padidina deguonies kiekį vandenyje, bet ir padeda dezinfekuoti akvariumą nuo dumblių, be neigiamo poveikio žuvims.

 
Produkto dokumentacija

Kokybės pažymėjimas

Vandenilio peroksidas 50% Kokybės pažymėjimas (Specifikacija)

Produkto dokumentacija (196.33k)

SDL VANDENILIO PEROKSIDAS

Vandenilio peroksidas 50% SDL (MSDS)

Produkto dokumentacija (1.03M)

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out