SULFURIC ACID

SIEROS RŪGŠTIS 98% (techninė), L

Sieros rūgštis yra stipri neorganinė (mineralinė) rūgštis kurios formulė yra H2SO4. Tai bespalvis, kartais šiek tiek į geltonumą, klampus skystis, kuris maišosi su vandeniu bet kokiais santykiais. Kartais spalva gali būti tamsi dėl esančių organinių priemaišų arba specialiai, norint įspėti žmonės apie šio skysčio pavojingumą.

Smulkiau

SULFURIC ACID
Nauja prekė

2,50 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

Nuolaida perkant didesnį kiekį

Kiekis Nuolaida Sutaupote
5 0,30 € Iki 1,50 €
10 0,50 € Iki 5,00 €
20 0,81 € Iki 16,20 €
220 1,50 € Iki 330,00 €
 
Apie prekę

Sieros rūgštis yra stipri neorganinė (mineralinė) rūgštis kurios formulė yra H2SO4. Tai bespalvis, kartais šiek tiek į geltonumą, klampus skystis, kuris maišosi su vandeniu bet kokiais santykiais. Kartais spalva gali būti tamsi dėl esančių organinių priemaišų arba specialiai, norint įspėti žmonės apie šio skysčio pavojingumą.

Trąšų pramonėje sieros rūgštis naudojama gaminant fosforo rūgštį, fosfatus, fosfatines trąšas. Apatitai (fosfatiniai mineralai) veikiami sieros rūgštimi, bei gaunamas kalcio sulfatas ir fosforo rūgštis, bei kaip tarpiniai produktai susidaro kalcio hidrofosfatas ir/ar kalcio dihidrofosfatas (kitaip žinomas kaip superfosfatas). Tokiu būdu netirpūs mineralai paverčiami tirpiais, kuriuos jau gali pasisavinti augalai.

Ca3(PO4)2(k) + 2H2SO4(aq) +  4H2O(s)  →  Ca(H2PO4)2(k) + 2CaSO4 ∙ 2H2O(k)

Kaip azoto trąša gali būti naudojamas amonio sulfatas, kuris gaunamas neutralizuojant amoniaką sieros rūgštimi. Dažniausiai šis procesas vykdomas plieno gamyklose, kai aukštose temperatūrose susidaro amoniakas, kuris surišamas sieros rūgštimi ir gali būt nusodinamas miltelių pavidalu. Kristalai yra rudi, dėl juose esančių geležies priemaišų.

Žemės ūkyje sieros rūgštis naudojama bulvių derliui nuimti. Pora dienų prieš bulvių derliaus nuėmimą bulvių laukai nupurškiami sieros rūgšties tirpalu, kad stiebai su lapais pajuoduotų. Taip jie yra išdžiovinami, kad neužsikištų padargai derliaus nuėmimo metu. Maistinių kultūrų derliaus nuėmimui  naudojamas  vandeninis tirpalas kuriame yra karbamido ir sieros rūgšties derinys . Pastarojo molinis santykis yra maždaug  nuo 1:4 iki 7:4 . Tokia , šių elementų kompozicija yra greitai veikianti , netoksiška , santykinai nepavojinga įrangai ir aplinkai. Naudojant šį metodą ,išvengiama toksiškų medžiagų maisto produkte , žymiai mažiau sugadinama derliaus , viskas vyksta daug greičiau ir efektyviau . Šis derinys yra ypač tinkamas  ankstyvam bulvių ir burokų nuėmimui. Labai nedidelės karbamido ir sieros rūgšties koncentracijos gali sukelti didelį augalinių lapų išdžiūvimą . Didesnė koncentracija paprastai skatina greitesnį išdžiūvimą ir sumažina aktyvių medžiagų praradimą iš lapų riziką . Tinkamiausi tirplai purškimui , kuriuose mišinys ir sieros rūgštis sudaro apie 5% masės ,o tirpalai , kuriuose karbamido ir sieros rūgšties derinys sudaro 10%  masės  dažniausiai naudojami esant mažesniems purškimo kiekiams . Šis komponentas labai gerai tirpsta vandenyje , todėl galima naudoti didelę koncentraciją . Paprastai tirpalai taikomi lapams, kurių norma yra mažiausiai maždaug 22,5 kg / ha , atsižvelgiant į bendrą karbamido ir sieros rūgšties kiekį. Greitesnis sausinimas gaunamas naudojant apie 56 kg / ha, o dozuojant apie 336 kg / ha dažniausiai ypač greitai sunaikina visų rūšių pasėlių lapus. Paprastai, norint žymiai palengvinti pasėlių derliaus nuėmimą purškiama prieš 24 valandas ar anksčiau, dozavimas vyruja nuo 56 iki maždaug 560 kg / ha.

Rugstis Koncentracija g/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm sarmingumo ml/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm sarmingumo Gaunamas elementas
Citrinos r. 99.9 133.34 205.61 -
Azoto r. 55 79.40 107.20 14.3 ppm N
Sieros r. 98 37.98 69.88 16.1 ppm S
Fosforo r. 85 62.17 105.08 27.5 ppm P

Maisto pramonėje sieros rūgštis naudojama kaip techninė pagalbinė medžiaga ir kaip priedas E513, sūrių gamyboje, taip pat cukraus perdirbimo gamyklose ir geriamojo vandens valymui, modifikuoto krakmolo gamybai ir specialiems išrūgų baltymams, kurie reikalingi raumenų vystymosi produktams. Sieros rūgštis gali būti naudojama dviem būdais: kaip techninė pagalbinė medžiaga  arba kaip priedas E513, kuris yra nekenksmingas sveikatai. Pirmuoju atveju nereikia nurodyti sieros rūgšties naudojimo. Antruoju atveju, tai turi būti nurodyta priedų sąraše. Sieros rūgštis, skirta maisto pramonei, saugoma specialiose talpyklose, kad būtų išvengta užteršimo. E513 sieros rūgštis griežtai atskirta nuo rūgšties, kuri naudojama tik techniniams tikslams.

Sieros rūgštis nėra specialiai dedama į maistą kaip konservantas. Tačiau kaip pH reguliavimo priemonė, ji yra laikoma bendros paskirties maisto priedu ir yra naudojama tiesiogiai valdyti pH maisto apdorojimo metu, stabdant bakterijų ir mikrobų augimą.  Sieros rūgštis   naudojama maisto rūgščių gamyboje (t.y citrinų ir pieno rūgščių) ir pH reguliavime maisto produktuose perdirbimo metu . Sieros rūgšties leidžiama ne daugiau kaip 0,014% alkoholiniuose gėrimuose  ir 0, 0003% sūriuose. Kaip maisto priedas, naudojamas modifikuotų apynių ekstrakto gamybai ir kaip modifikuoto krakmolo pH reduktorius. Taip pat ekstrahavimo procese, konkrečiai, naudojama sieros rūgštis, sureguliuoja  vandenį, naudojamą fukoidanams iš rudųjų jūros dumblių ekstrahuoti. Fukoidanas yra sulfatinis polisacharidas, naudojamas kaip maisto papildų ingredientas.

Sodininkystėje  sieros rūgštis naudojama siekiant sumažinti sodinukų ligas ir parazitus, kurie juos puola sumažinant dirvožemio pH, tokiu atveju sumažėja mikroorganizmų dauginimasis dirvožemyje.

Plovimo pramonėje sieros rūgštis naudojama dideliais kiekias plieno pramonėje rūdžių ir apnašų valymui nuo pagamintos plieno produkcijos. Pridėjus vandenilio peroksido į sieros rūgšties tirpalą gaunamas „Piranijos tirpalas“, kuris yra labai stiprus, bet tuo pačiu labai toksiškas. Dažniausiai šis mišinys naudojamas elektronikos komponentų ėsdinimui arba laboratorijose stiklinių indų valymui. Sieros rūgštis didelėmis koncentracijomis gali būti sutinkama rūgštiniuose vamzdžių valikliuose, kad ištirpdytų purvą, plaukus ar suardytų popierines servietėles.

Akumuliatoriuose sieros rūgštis naudojama kaip elektrolitas švino baterijose. Dažniausiai sutinkamas 33.5% tirpalas lengvųjų automobilių akumuliatoriuose (1,25-1,28 g/ml) ir/arba 37.52% tirpalas pramoninės technikos akumuliatoriose (1,285 g/ml)

Vandens valyme sieros rūgštis naudojama pH reguliavimui, kaip pigi ir labai efektyvi priemonė. Sumažinant vendens pH terpę iki 7, galima pašalinti nemalonų natrio/sodos skonį, padidinti dezinfekavimo efektyvumą naudojant chloro junginius. Taip pat sumažinama sistemų korozijos rizika, nes esant vandens pH didesniam nei 9, gali pradėt koroduot varis, cinkas, aliuminis, geležis ir kt. Sieros rūgšties naudojimas padeda perskirti vandenyje esančias emulsijas (aliejus/vandenyje) į atskiras fazes, taip padidinant valymo efektyvumą. Sieros rūgšties naudojimas mažina vandens kietumą (1 molis sieros rūgšties sureaguoja su 2 moliais kalkių). Ši rūgštis taip pat gali būti naudojama vandens minkštinimo filtrų regeneracijoje, siekiant pašalinti metalų sankaupas ant filtrų įkrovos.

Mokyklų eksperimentuose sieros rūgštis naudojama kaip katalizatorius daugelyje reakcijų, kur reikia pašalinti vandenį iš reakcijos. Tai gali būti nitrinimo, esterinimo, skaldymo, džiovinimo ar kitokio tipo reakcijos. Sieros rūgštis naudojama siekiant pašalinti vandenį iš cukraus ir taip suformuojant kietą anglies struktūrą. C11H22O11(k) → 12C(k) + 11H2O(d). Šis eksperimentas dar kitaip žinomas kaip „Juodasis drakonas“.

Tauriųjų metalų išgavimo pramonėje sieros rūgštis naudojama kaip stipri rūgštis siekiant pakeisti tauriųjų metalų būseną iš kietos į joninę (skystą) tiek tirpinant, tiek naudojant kaip galvaninio elemento terpę.

 
Produkto dokumentacija

Kokybės pažymėjimas

Sieros rūgštis Tech grade Kokybės pažymėjimas (Specifikacija)

Produkto dokumentacija (195.25k)

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out