NATRIO NITRATAS

NATRIO NITRATAS

Natrio nitratas dar kitaip žinomas kaip natrio salietra kurio formulė NaNO3.

Smulkiau

CHEM
Nauja prekė

2,20 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

Nuolaida perkant didesnį kiekį

Kiekis Nuolaida Sutaupote
10 0,20 € Iki 2,00 €
25 0,50 € Iki 12,50 €
50 0,70 € Iki 35,00 €
 
Apie prekę

Natrio nitratas dar kitaip žinomas kaip natrio salietra kurio formulė NaNO3.

Tauriųjų metalų išgavime natrio nitratas naudojamas modifikuotos „Karališko rūgšties“ gamyboje, kurioje tirpinamas auksas, bei kiti taurieji metalai.

Maisto pramonėje natrio nitratas naudojamas kaip maistinis konservantas ir spalvos fiksatorius mėsoje ir mėsos produktuose. Žymimas E numeracijoje kaip E251. Suvartojus didesnį kiekį gryno natrio nitrato, poveikis būna mirtinas.

Pirotechnikoje natrio nitratas naudojamas, kaip oksidatorius keičiant kalio nitratą, norint reguliuoti degimo greitį, pvz. Juodajame parake.

Energetikoje natrio nitratas naudojamas kartu su kalio nitratu ir kalcio nitratu šilumos laikymui saulės jėgainėse pvz. Andasol saulės jėgainėje ar Archimedo projekte. Taip pat natrio nitratas naudojamas kaip sudedamoji dalis staigaus šaldymo paketuose.

Žemės ūkyje natrio nitratas naudojamas kaip trąša, bet nėra labai populiarus, nes kiti junginiai turi didesnį azoto kiekį, pvz. amonio nitratas ar karbamidas.

Nuotekų valymo įrenginiuose natrio nitratas naudojamas padidinti deguonies kiekiui bakterijose. Pvz Nitrosomonas bakterijos naudodamo snitrato jonus auga ženkliai greičiau, nei naudodamos vandenyje ištirpusį deguonį, taip pagerinant vandens valymo kokybę.

Akvariumuose natrio nitratas naudojamas jūriniuose akvariumuose siekiant sumažinti karbonatų kiekį. Padidinus nitratų kiekį padidėja bakterijų ir dumblių augimas, ko pasekoje sumažėja karbonatų kiekis.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out