NATRIO BENZOATAS ~99%, kg

NATRIO BENZOATAS ~99%, kg

Nauja prekė

4,50 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

 
Apie prekę

Natrio benzoato cheminė formulė NaC7H5O2. jis yra plačiai naudojamas, kaip maisto* konservantas ir žymimas E numeriu E211. Tai benzoinės rūgšties natrio druska ir egzistuoja šioje formoje, kai ištirpsta vandenyje. Dažniausiai sutinkamas, kaip granuliuoti baltos spalvos milteliai, kuriems ištirpus vandenyje gaunamas bespalvis, bekvapis tirpalas. Jis gali būti gaminamas reaguojant natrio hidroksidui su benzoine rūgštimi. Benzoinė rūgštis natūraliai randama spanguolėse, džiovintose slyvose, cinamone, prinokusiuose gvazdikėliuose ir obuoliuose.

Natrio benzoatas yra bekvapis arba turi siplną benzoinės rūgšties kvapą, skonis saldus. Jis lengvai tirpsta vandenyje (prie normalios temperatūros) iki 53.0 g/100 ml, PH maždaug 8. Natrio benzoatas yra rūgštusis konservantas ir neturi jokios įtakos sterilizacijai ar bakteriostatiniam poveikiui šarminėje terpėje. Jo geriausias veikimo PH yra tarp 2,5-4,0. Natrio benzoatas turi gera lipofiliškumą ir lengvai prasiskverbia pro ląstelių membraną į ląstelės vidų ir įtakoja ląstelių membranos pralaidumą, taip slopina absorbuojamas amino rūgštis. Natrio benzoatas konservuoja slopindamas patogeninių ląstelių kvėpavimo sistemos aktyvumą. 

Maisto pramonėje* natrio benzoatas naudojamas rūgščiame maiste ir gėrimuse siekiant kontroliuoti bakterijų, pelėsių, mielių ir kitų mikrobų augimą. Jis sutrikdo patogenams gauti energijos. Natrio benzoatas yra konservantas. Kaip maisto priedas, natrio benzoatas turi E numerį E211. Bakteriostatiškai ir fungistatiškai veikia esant rūgštinėmis sąlygomis. Tai yra plačiausiai naudojamas konservantas rūgščiame maiste su įvairiomis rūgštimis, pavyzdžiui salotų padažai (actas), gazuotuose gėrimuose (Angliarūgštė), džemuose ir vaisių sultyse (citrinos rūgštis), marinuoti agurkai (actu) ir prieskoniuose. Jis taip pat naudojamas kaip konservantas, vaistuose ir kosmetikoje. Koncentracijas  riboja FDA JAV iki 0,1 % masės. Natrio benzoatą taip pat leidžiama naudoti, kaip gyvūnų maisto priedą – iki 0,1 %, pagal AFCO's.

Farmacijoje natrio benzoatas naudojamas gydyti šlapalo ciklo sutrikimams dėl savo gebėjimą surišti amino rūgščtis. Tai veda prie šių amino rūgščių ir amoniako koncentracijos sumažėjimo. Naujausi tyrimai rodo, kad natrio benzoatas gali būti naudingas šizofrenijos gydymui (1 g per parą). Natrio benzoatas naudojamas gydyti nuo hiperamonemijos. Buvo įrodyta, kad naudojant natrio benzoatą, jis padėjo sustabdyti Parkinsono progresavimą pelėms.

Pirotechnikoje natrio benzoatas taip pat naudojamas fejerverkų kure švilpimui sukelti. Natrio benzoatą suspaudus ir padegus galima išgauti švilpimą primenantį garsą. 

*- Produktas atitinka maisto priedui E211 keliamus reikalavimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

20 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out