ETHANOL, L

ETANOLIS (DENATŪRUOTAS ETILO ALKOHOLIS pagal 5f) 97%, L

Nauja prekė

6,00 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

 
Apie prekę

Tai etanolis su papildomais priedais, dėl kurių jis negali būti naudojamas kaip svaigalai. Denatūruotas etanolis pagaminamas į jį pridedant priedų, kurie jį padaro nuodingą arba jį dažant.

Denatūruoto alkoholio panaudojimas beveik identiškas grynam etanoliui, išskyrus medicininiams tikslams, maisto ir gėrimo pramonėje bei tam tikrose cheminėse reakcijose, kur denatūruoto etilo alkoholio priedai gali pakenkti reakcijai. Taip pat jo negalima naudoti kaip kuro.

Laboratorijose dėl žemos lydymosi temperatūros (-114,14 °C) ir nedidelio toksiškumo etanolis kartais naudojamas laboratorijose kaip aušinimo skystis. Taip pat naudojamas kaip aktyvus skystis spiritiniuose termometruose, bei kaip skystis spiritinėse kaitinimo lemputėse

Valyme dėl antibakterinių savybių tinka naudoti kaip buitinė valymo priemonė įvairiems paviršiams – mediena, stiklas, plastikas, drabužiai ir kita tekstilė (jei denatūruotas alkoholis yra nedažytas). Valymo efektyvumą padidina ir tai, kad pasižymi geromis tirpiklio savybėmis – tirpina riebalus ir dėmes, taip pat pašalina nežymius įbrėžimus nuo kai kurių paviršių. Greitai garuoja, todėl po valymo nepalieka žymių.

Kosmetikoje panaudojamos antibakterinės etanolio savybės, gaminant kosmetiką etanolis naudojamas siekiant išvengti patogenų patekimo į produkciją.

Anatomijoje 70-75 % denatūruotas alkoholis gali būti naudojamas ilgalaikio mėginių saugojimui kadangi neleidžia kauptis ir daugintis bakterijoms, kurios mėginį ardytų.

Plačiausiai naudojamas kaip tirpiklis. Efektyviai tirpina daugybę medžiagų (klijai, vaškai, riebalai, dažai, raudonas vynas, rašalo dėmės).

Medienos pramonė. Naudojamas kartu su šelaku („Shellac“ laku). Šelakas – tai natūrali derva, kuri naudojama kaip apdaila medžio drožlių gamybai,  suteikia medienai blizgesį. Kai denatūruotas etanolis sumaišomas su šelaku gaunami kibni subsistencija kuria lengvai gali būti padengiama mediena. Šis mišinys ne tik suteikia medienai blizgesį, bet ir apsaugo medieną nuo įbrėžimų ir UV spindulių. Sumaišius ~0,91 kg (2 lbs) šelako su 7,57 l (2 gallons) denatūruoto alkoholio gaunamas mišinys, kuris užtikrins medienai apsaugą nuo UV spindulių ir įbrėžimų. Denatūruotų alkoholiu medieną taip pat galima apdirbti po jos šlifavimo, kad pašalinti likutines dulkes.

Kenkėjų kontrolė. Denatūruotas alkoholis yra efektyvus insekticidas ir gali būti naudojamas išnaikinti įvairiems kenkėjams.

 Kaip tirpiklis etanolis naudojamas įvarių dažų skiedimui, dažytų paviršių valymui, riebalų tirpinimui, paviršių nuriebalinimui. Tai yra netoksiškas tirpiklis, todėl yra labai plačiai naudojamas.

Automobiliuose naudojamas, kaip kuro priedas, neleidžiantis susidaryti kondencatui bake, ko pasekoje neužšąla kuro sistema žiemą. Rekomenuojama koncentracija nuo 0,5% iki 5% nuo kuro kiekio. Be to gali būti naudojamas, kaip stabdžių ledo tirpiklis (aktualu žiemos metu krovininiam transportui). Taip pat grynas etanolis naudojamas stabdžių diskam valyti nuo stabdžių skysčio DOT3 ar DOT4 valyti.

20 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out