AMONIO CHLORIDAS Išpard.

AMONIO CHLORIDAS

Amonio chloridas.Balta kristalinė druska, neorganinis junginys, kurio formulė NH4Cl, labai gerai tirpsta vandenyje. Amonio chlorido tirpalai yra šiek tiek rūgštiniai. Jis dažniausiai naudojamas trąšoms ir kvapiosioms medžiagoms. 

Smulkiau

Nauja prekė

3,00 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

 
Apie prekę

Amonio chloridas.Balta kristalinė druska, neorganinis junginys, kurio formulė NH4Cl, labai gerai tirpsta vandenyje. Amonio chlorido tirpalai yra šiek tiek rūgštiniai. Jis dažniausiai naudojamas trąšoms ir kvapiosioms medžiagoms. Pagrindinis amonio chlorido panaudojimas yra azoto šaltinis trąšose, pvz., Chloroamonio fosfatas.

Metalo apdirbime amonio chloridas naudojamas kaip metalų paviršiaus valymo priemonė prieš padengiant alavu, cinku arba ruošiantis lituoti. Amonio chloridas reaguodamas su metalo oksidais paviršiuje jį nuvalo, bei palieka atvirą paviršių metalo chlorido formoje.

Maisto pramonėje amonio chloridas, naudojamas kaip maisto priedas E, numeris E510, dirbantis kaip mielių maistinė medžiaga duonos gamyboje bei kaip rūgštingumą reguliuojanti medžiaga. Tai pašarų papildas galvijams ir mitybinės terpės sudedamoji dalis mielėms ir daugeliui mikroorganizmų.

Medicinoje amonio chloridas yra naudojamas kosulį lengvinančiuose preparatuose. Jis sukelia erzinantį poveikį bronchų gleivinei, dėl kurio susidaro perteklinis kvėpavimo takų skystis, dėl ko yra lengviau atsikosėti. Amonio druskos dirgina skrandžio gleivinę ir gali sukelti pykinimą ir vėmimą. Amonio chloridas naudojamas kaip sisteminis rūgštinantis agentas sunkios metabolinės alkalozės gydymui, atliekant distalinės inkstų kanalėlių acidozės diagnostiką, palaikyti rūgštinį šlapimo pH, gydant kai kuriuos šlapimo takų sutrikimus.

Laboratorijose amonio chloridas naudojamas žemai temperatūrai pasiekti aušinimo voniose. Amonio chlorido tirpalai su amoniaku naudojami kaip buferiniai tirpalai, įskaitant ACK (amonio chlorido ir kalio) lizės buferį.

Medienos pramonėje Amonio chlorido tirpalas naudojamas ant neapdirbtos medienos siekiant išgauti „geležinio anspaudo“ ženklus. Amonio chlorido tirpalu nupiešiant ar atspaudžiant su guminiu antspaudu ženklus bei juos pakaitinus su degikliu gaunami „išdegintos geležies“ ženklai.

Tauriųjų metalų apdirbime amonio chloridas naudojamas vario ir jo druskų pašalinime iš tirpalų bei rūdų. Amonio chloridas padeda cianavimo proceso metu pašalinti varį iš rūdos ar tirpalo. Aukso lydymo metu naudojant kietą amonio chloridą, bei jį maišant lengviau įterpiamas varis į aukso lydinį. Šiuo atveju amonio chloridas labiau padeda sumaišyti varį su auksu, nei jį išgryninti.

Žemės ūkyje amonio chloridas yra naudojamas kaip azoto ir chloro šaltinis. Abu elementai yra natūraliai esantys atmosferoje ir dirvožemyje, o augalai su papildomu jų šaltiniu pasiekia maksimalų augimą ir sveikatą. Kai jų trūksta, augalas tampa silpnas, lapai tampa geltoni ir rudi. Augimas taip pat yra sustoja. Amonio chloridas yra viena iš daugelio azoto formų, naudojamų pasėliams, vejoms ir sodams. Amonio chloridas yra vidutinio stiprumo azoto trąša, palyginti su kitais amonio pagrindo produktais. Azoto procentas yra 25 proc., Palyginti su 33 proc. Amonio nitrate ir 21 proc. Amonio fosfate. Daugiametis tyrimas, kurį pateikė O. W. E. Thompsonas, Oklahomos valstijos universiteto Augalininkystės ir dirvožemio mokslų katedra, naudojant amonio chloridą derlius padidėjo iki 40 proc., palyginti su augalais kurie buvo netręšti. Amonio chloridas taip pat žymiai padidino laiką, per kurį azotas išnyko iš neapsaugoto dirvožemio.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out