PRO ŽIEMINIS -25ºC STIKLŲ PLOVIKLIS, 5l

PRO ŽIEMINIS -25ºC STIKLŲ PLOVIKLIS

Nauja prekė

3,00 €

- +

Įdėti į palyginimą

Populeriausia prekė

 
Apie prekę

Tai aukštos kokybės, paruoštas naudojimui stiklų ploviklis skirtas naudoti esant neigiamai lauko tempratūrai iki -250C. Puikiai tinka naudoti esant labai permainingomis oro sąlygomis. Sudėtyje esančios paviršiaus aktyvios medžiagos puikiai valo net ir labai druskingą purvą (nuo žiemą druska barstomo kelio). Dėl šių savybių ploviklis tampa labai ekonomiškas. Ploviklis gali būti naudojamas visų tipų automobiliuose tiek žiemą, tiek vasarą. Naudojamas pagal automobilio eksploatacijos instrukciją. Ploviklio sudėtyje nėra agresyvių medžiagų, todėl jis nekenkia chromuotoms, lakuotoms, plastikinėms ar guminėms automobilio detalėms. Pilti į automobilio stiklų apiplovimo bakelį. Ploviklio naudojimo temperatūra yra nuo -25ºC iki 40ºC .

 

 

·         Neužšąla iki -250C

·         Suminkština valytuvų gumeles

·         Efektyviai ir švariai valo

·         Nekenkia dažų ir lako dangai

·         Sudėtyje nėra fosfatų, nitratų, nitritų, silikatų.

·         Bekvapis alkoholis

·         Ekonomiškas

 

EAN kodai         4779032620314

                        4779032620338

                        4779032620345

                        4779032620369

 
Produkto dokumentacija

stiklų ploviklis

APR Žieminis -25 PRO stiklų ploviklis

Produkto dokumentacija (206.73k)

stiklų ploviklis

IDL Žieminis -25 automobilių stiklų ploviklis

Produkto dokumentacija (171.07k)

stiklų ploviklis

SDL Žieminis PRO stiklų ploviklis -25

Produkto dokumentacija (341.52k)

stiklų ploviklis

Žieminis -25 PRO Tyrimo protokolas Kristalizacijos temperatūra

Produkto dokumentacija (587.1k)

Tyrimo protokolas

Žieminis -25 PRO Tyrimo protokolas Plovimo geba

Produkto dokumentacija (583.66k)

Tyrimo protokolas

Žieminis -25 PRO Tyrimo protokolas Poveikis dažu ir lako dangai

Produkto dokumentacija (588.93k)

Tyrimo protokolas

Žieminis -25 PRO Tyrimo protokolas Poveikis gumai

Produkto dokumentacija (587.29k)

Tyrimo protokolas

Žieminis -25 PRO Tyrimo protokolas Stiklo skaidrumo pokytis

Produkto dokumentacija (583.31k)
 
Naudinga informacija

Langų apiplovimo skysčių pagrindinė funkcija yra švariai nuvalyti priekinį stiklą, esant atitinkamoms aplinkos sąlygoms. Iš esmės galima būtų naudoti paprastą vandenį, kuris nuplautų dulkes, bet vanduo negali įvykdyti visų funkcijų, kurias turi atlikti langų ploviklis.
*-Vanduo netirpina hidrofobinių teršalų (įvairūs riebalai nuo vabzdžių, kelio plėvelė, bitumo likučiai ir pan.), todėl į langų ploviklį dedamos paviršiaus aktyvios medžiagos (PAM), kurios leidžia kelio teršalams ištirpti vandenyje.
*-Vanduo užšąla ties 00C, todėl žiemos metu negali atlikti langų ploviklio funkcijos. Tam, kad žiemos metu būtų galima nuvalyti nešvarumus nuo priekinio stiko, į ploviklį dedami įvairūs alkoholiai (metanolis, etanolis, etilenglikolis, propilenglikolis, glicerolis), kad susimaišę su vandeniu sumažintų stiklų ploviklio užšalimo temperatūrą.
Dažnai pasitaiko vairuotojų priekaištų, jog plovikliai neatitinka deklaruotinų savybių. Tai sąlygoti gali keletas priežasčių, kurios ne visada yra objektyvios:
·         Gamybinis brokas, dėl kurio į rinką patenka nekokybiški produktai.
·         Klastotės, kurios tiekiamos į rinką, kaip gerų produktų pigūs pakaitalai.
·         Neteisinga eksploatacija, kada vairuotojas į puspilnį, vesarinio stiklų ploviklio, bakelį įpila žieminį stiklų ploviklį ir tikisi, jog mišinys atitiks žieminio stiklų ploviklio technines charakteristikas.
·         Neteisingas techninių charekteristikų matavimas.
Tam, kad galima būtų kalbėti apie techninius parametrus ir jų atitikimą, reikia žinoti, bei mokėti tinkamai pasirinkti tinkamą tyrimo/matavimo būdą. Vienas iš paprasčiausių, lengviausių ir dažniausiai taikomų metodų, leidžiančių nustatyti ploviklio parametrus yra refraktometras (1pav.)

1 pav. Refraktometrų pavyzdžiai.

 
Refraktometro veikimas pagrįstas skirtingu šviesos bangos lūžiu praeinant pro skirtingas skaidrias medžiagas. Kiekviena medžiaga turi savo šviesos lūžio rodiklį. Jeigu yra medžiagų mišinys, tai mišinio lūžo rodiklis yra tarp vienos mežiagos lūžio rodiklio ir kitos medžiagos lūžio rodiklio verčių, o vertė priklauso nuo medžiagų koncentracijų. Refraktometro matavimo skalės pavyzdys pateikiamas 2 pav.

2 pav. Refrektometro skalės pavyzdys.


2 paveiksle pateikiamas vienas iš galimų refraktometro skalės pavyzdžių. Žiūrint į refraktometro rodmenis mes matome tik dvi sritis (tamsią ir šviesią), bei jų horizontalios sankirtos vietą, kuri kinta priklausomai nuo medžiagų lūžio rodiklio. Refraktometras yra sukalibruojamas tik konkrečioms medžiagoms. Jeigu pasitaiko mišiniai arba kitos medžiagos, kurioms nėra sukalibruota skalė, mes galime išvis negauti rezultato, arba gauti iškreiptą rezultatą. Tas akcentuojama įvairiuose atliekamuose žieminių stiklų ploviklio tyrimuose pvz. https://www.delfi.lt/auto/patarimai/ar-tikrai-zieminiai-langu-plovikliai-neuzsala.d?id=56060069.
Atliekant užšalimo temperatūros matavimus refraktometru, reikėtų perskaityti ploviklio sudėtį, bei peržvelgti iš kokių medžiagų susideda gaminys. Dažniausiai refraktometrai kalibruojami etanolio ir alkoholio mišiniui. Jeigu stiklų ploviklis susideda ir vandens, etanolio ir plovimo medžiagos (PAM), tada matavimas yra ganėtinai tikslus, o vyraujančios mišinio lūžio vertės yra nuo 1,3330 iki 1,3610 (1 lentelė). Bet jeigu į ploviklį yra įdėta papildomų medžiagų, siekiant vienokių ar kitokių savybių, tada matavimas yra iškreipiamas. Pvz. Į aukštesnės kokybės ploviklį dedamas glicerolis, kad suminkštintų valytuvų gumeles. Glicerolio lūžio rodiklis yra didesnis nei etanolio, todėl refraktometras gali parodyti aukštesnę užsąlimo temperatūrą, nei ji yra iš tiesų. Jeigu perkamas pigus produktas, tai į jo sudėtį dažniausiai įdedama metanolio, kad išgauti žemą produkto kainą. Metanolio lūžio rodiklis yra mažesnis, nei vandens ir etanolio, todėl, gaunamos lūžio rodiklio vertės yra mažesnės, nei rašoma produkto etiketėje. Kaip tada įsitikinti, jog produktas atitinka deklaruojamas vertes?
(1 lentelė)
Įvairių alkoholių lūžio rodiklių vertės

Medžiaga

Lūžio rodiklis

Glicerolis

1.4729

Etilenglikolis

1.4316

Propilenglikolis

1.4300

Etanolis

1.3610

Vanduo

1.3330

Metanolis

1.3270

 
Vienas iš paprasčiausių būdų patikrinti deklaruojamas vertes, tai išsiūsti ploviklio mėginį į laboratoriją. Bet šis būdas yra brangus ir dažnu atveju tyrimas kainuos brangiau nei nusipirkti labai geros kokybės ploviklį.
Pigus ir pakankamai tikslus būdas pasitikrinti ploviklio kokybę yra nustatyti ploviklio tankį prie aplinkos temperatūros, bei pasinaudojant 3paveksle pateikiama lentele nustatoma užšalimo temperatūra. Tankio matavimas galimas dviem būdais:
·         Aerometru (į skystį įmerkiama plūdė su sugraduota viršūnėle)
·         Apskaičiuojama (į tikslaus tūrio indą įpilamas skystis, bei pasveriamas. Tada svoris (g) padalinamas iš tūrio (ml) ir gaunama tankio vertė)
Be to, reikia arba įmerkti termometrą į tiriamą skystį arba langų ploviklį palikti lauke ar namuose per naktį, bei prieš matuojant tankį, pasižiūrėti aplinkos temperatūrą. Temperatūros nustatymas yra labai svarbus parametras, nes esant aukštesnei temperatūrai, tankis yra mažesnis (toj pačioj talpoj telpa mažiau skysčio), o esant žemesnei temperatūrai tankis didėja.

3 pav. Tankio ir užšalimo temperatūros priklausomybės grafikas.

 
Žinant aplinkos temperatūrą, jos vertę reikia atidėti x ašyje (horizantalioje ašyje pažymėta „TEMPERATURE“), o tankio vertę atidėti y ašyje (vertikalioje ašyje pažymėta „DENSITY g/ml“). Jų susikirtimo taškas parodo alkoholių (metanolio ir etanolio) koncentraciją (įstrižos linijos). Pagal ją galima nustatyti užšalimo temperatūrą. Pvz. Nustatėme, jog tiriamo ploviklio tankis yra 0,951 g/ml, o matuota buvo kambario temperatūroje 200C. Atidėjus rezultatus ant grafiko, gauname susikirtimo tašką ties 30% įstriža linija. Tai reiškia, jog ploviklyje alkoholių yra apie 30%. Jeigu seksime įstrižą liniją iki dešnio viršutinio kampo, kol susikirs su kita įstriža linija „FREEZING POINTS“, tai nuleidę statmeną liniją iki apačios gausime užšalimo temperatūrą. Mūsų atveju -250C
Šiuo būdu nustatyta ploviklio temperatūra yra ganėtinai tiksli, o šiam būdui nereikia ypatingo tikslumo priemonių.

12 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out